جلسه “بررسی تاثیر اجتماعی فعالیت‌های موسسه رحمان” برگزار شد

جلسه “تاثیر اجتماعی” با هدف بازنگری در سند چشم‌انداز مؤسسه رحمان در تاریخ 30تیر ماه با حضور برخی اساتید برگزار شد.

در سال‌های اخیر مفهوم «تأثیر اجتماعی» به موضوع مهمی تبدیل شده است؛ همان‌طور که حداکثرسازی سود، هدف اصلی شرکت‌های تجاری است، در مؤسسات عام‌المنفعه و مردم‌نهاد «تأثیر اجتماعی» به‌عنوان هدف اصلی در برنامه‌های استراتژیک مورد توجه قرار می‌گیرد. اینکه یک مؤسسه چگونه می‌تواند با توجه به شرایط زمانی و مکانی بهترین تأثیر اجتماعی را داشته باشد،‌ نیازمند بررسی شرایط اجتماعی از یک سو،‌ توجه به توان انسانی، اجرایی، مالی مؤسسه از دگر سو و بهره‌گیری از یافته‌های نوین در حوزه علوم اجتماعی و انسانی از جهت دیگر است.

بدین منظور با هدف بازنگری در سند چشم‌انداز مؤسسه رحمان، جلسه‌ای با موضوع «تأثیر اجتماعی» در تاریخ 30تیر ماه با حضور خانم‌ها دکتر فاطمه جواهری، دکتر میترا عظیمی، دکتر اشرف موسوی، اسما صارمی و آقایان دکتر مصطفی معین، دکتر جعفر میلی منفرد، دکتر علی محدث خراسانی، دکتر محمد توکل کوثری، دکتر میرطاهر موسوی، دکتر سعید مدنی، مهندس پیمان مغازه، جعفر قوام‌دوست و شهاب الدین شهسوارزاده برگزار شد.

در این جلسه ابتدا آقای قوام‌دوست مطالبی را در خصوص مفهوم تأثیر اجتماعی ارائه کردند و سپس اعضا به بحث و تبادل نظر در خصوص چگونگی تأثیر اجتماعی فعالیت‌های مؤسسه رحمان پرداختند. نتایج حاصل از چنین جلساتی پس از تأیید هیأت مدیره در هیأت امنای مؤسسه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا در نهایت با استفاده از آنها بتوان اسناد بالادستی مؤسسه را با توجه به شرایط روز جامعه بازنویسی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاثیر اجتماعی
مقالات مرتبط
اشتراک گذاری