ساختار کلی

  • نمودار سازمان و تقسیم کار مؤسسه
  • شرح وظایف کلی مؤسسه

شرح وظایف و مسئولیت های هیأت امنا، هیأت مدیره و رئیس مؤسسه مطابق مفاد مندرج در اساسنامه می‌باشد و حسب سند حاضر تفویض اختیار لازم صورت می‌گیرد.

ارکان مؤسسه

  • شورای علمی

شورای علمی از کارشناسان عالی‌رتبه علمی، فرهنگی، اجتماعی و  اقتصادی کشور تشکیل می‌شود که مشخصات، وظایف و مسئولیت‌های آنان بر اساس آئین نامه‌ای که به تصویب هیأت مدیره‌ی مؤسسه می‌رسد، تعیین خواهد شد.

  • ستاد مؤسسه

ستاد موسسه مرکب از رئیس مؤسسه، دفتر ریاست، ارتباطات و امور بین الملل، معاونت طرح و برنامه و معاونت اجرائی است که در حوزه‌ی دفتر ریاست و معاونت اجرائی با حداقل نیروی انسانی کارشناسی ثابت و در دیگر حوزه‌ها با نیروهای کارشناسی و مدیریت‌های حتی‌الامکان  پاره وقت، برابر مصوبات هیأت مدیره  تعیین و زیر نظر رئیس مؤسسه همکاری خواهند نمود.

  • کمیته‌ها و کمیسیون‌های تخصصی

کمیته‌های برنامه‌ریزی از گروه‌هایی از صاحب‌نظران و متخصصان متناسب با اولویت‌ گروه‌های اجتماعی و موضوع‌های ملّی در زمینه‌ی آینده‌نگری و پیشگیری از آسیب‌های عمومی تشکیل می‌شوند و کمیسیون‌های تخصصی برای بررسی مسائل فراگیر و حاد اجتماعی، مطابق آئین نامه‌ای که به تصویب هیأت مدیره خواهد رسید تشکیل می‌شوند. اسامی این کمیته‌ها و کمیسیون‌ها به شرح زیر است:

کمیته‌ی‌ برنامه‌ریزی کودکان و نوجوانان  کمیسیون تخصصی بیکاری و اشتغال
کمیته‌ی برنامه‌ریزی جوانان کمیسیون تخصصی مبارزه با فقر و حاشیه‌نشینی
کمیته‌ی برنامه‌ریزی زنان کمیسیون تخصصی مبارزه با اعتیاد
کمیته‌ی مطالعه و برنامه‌‌ریزی کلان کمیسیون تخصصی اوقات فراغت
کمیسیون تخصصی سلامت روان
  • نهادها و مؤسسات همکار

نهادها و مؤسسات همکار شخصیت‌های حقوقی  هستند که توسط مؤسسه، یا تعدادی از اعضای هیأت امنا تأسیس شده یا در مدیریت آن مشارکت دارند و طی موافقت‌نامه‌های علمی و فنی با مؤسسه همکاری می‌نمایند. آئین‌نامه چگونگی انتخاب و همکاری با این مؤسسات به تصویب هیأت مدیره خواهد رسید.

  • واحدهای تابعه و وابسته

واحدهای تابعه و وابسته شخصیت‌های حقوقی هستند که مؤسسه برای امور تخصصی و پشتیبانی فعالیت‌ها اقدام به تأسیس و یا مشارکت در آن‌ها می‌نماید و در مواردی که در آن‌ها بیش از ۵۱% سهام داشته باشد، تابعه، و در موارد مشارکت زیرِ ۴۹%، وابسته نامیده می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
اشتراک گذاری