اولین قسمت پادکست رادیو رحا منتشر شد.

اولین قسمت پادکست رادیو رحا منتشر شد.

یکی از اهداف موسسه رحمان، تولیدمحتوای ساده و کاربردی برای علاقمندان به بحث آسیب‌ها و مسائل اجتماعی ایران است. در راستای این هدف موسسه اقدام به انتشار پادکست رادیو رحا (رشد، حمایت، اندیشه) کرده است.
رادیو رحا روایتگر نابرابری‌ها برای رسیدن به برابری است. این پادکست با رویکرد عملی و پژوهشی به نقد و بررسی نابرابری‌های اجتماعی می‌پردازد و صدای اقشار و گروه‌هایی است که نابرابری‌های اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و… آنها را از منابع قدرت، ثروت و … جامعه دوره کرده و در جایگاه فرودست قرار داده است.  پادکست رادیو رحا با دید جامعه‌شناسی، علت نابرابری‌های اجتماعی را تحلیل می‌کند. نابرابری‌هایی که ساختارهای جامعه آن را به وجود می‌آورد و بازتولید می‌کند. به علاوه پژوهشگران و کارشناسان مسائل اجتماعی، وضعیت اجتماعی کنونی جامعه‌ی ایران را تحلیل و ساختارهای نابرابر را نقد می‌کنند.

منبع اصلی ما در این پادکست، کتاب دومین گزارش وضعیت اجتماعی ایران (۱۳۸۸-۱۳۹۶) است. این کتاب در دو جلد با عنوان‌های «همبستگی اجتماعی و نابرابری» و «آسیب‌های اجتماعی و نابرابری» با مدیریت علمی دکتر میرطاهر موسوی تدوین شده است. کتاب متشکل از چهار بخش و با محوریت نابرابری و در سال ۱۳۹۶ توسط انتشارات آگاه منتشر شده است.

اولین قسمت رادیو رحا در ۲ بخش با موضوع نابرابری و جنسیت را می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌های پادکست ( از جمله cast box) گوش دهید.

با ارسال نظرها، پیشنهادها و انتقادات خود درباره‌ی رادیو رحا از طریق این صفحه و هم چنین ایمیل به نشانی radioraha99@gmail.com ما را در بهبود و غنای این پادکست یاری کنید.

همکاران این شماره رادیو رحا:

کارگردان: فائزه حسنی
دستیار پژوهشی: عطیه ملک‌زاهدی
گوینده: نیلوفر حامدی
طراح لوگو و کاور: سارا کریمی

مدیریت اجرایی: اسما صارمی

با تشکر از زنانی که با بازگو کردن روایت‌هایشان در این اپیزود ما را یاری کردند و همچنین خانم دکتر لیلا فلاحتی (جامعه‌شناس) و آقای رضا محسنیان سزاوار (وکیل) که با تحلیل‌های خود به غنای موضوع افزودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین قسمت پادکست رادیو رحا منتشر شد.
مقالات مرتبط
اشتراک گذاری