جوان و جوانی در ایران

جوان و جوانی در ایران عنوان کتابی است که شامل مجموعه سخنرانی با همین عنوان در موسسه رحمان است.

اگرچه شواهد حکایت دارند که جامعه ایران در دهه های آتی پیر خواهد بود، در حال حاضر که همچنان از ساختار سنی جوانی برخوردار است، سیاست ها و برنامه های مشخصی برای استفاده از این ویژگی اجتماعی به چشم نمی خورد. آمار مهاجرت، میزان امید به آینده، جلب اعتماد و مشارکت جوانان در امور کشور و پاره ای بدبینی ها و محدودیت ها درقبال آن ها که از تضادهای نگرشی و نسلی نشئت می گیرد، نقش و حضور جوانان را گنگ و پرچالش کرده است. اگر جوانی جامعه فرصت است- ونه تهدید- می بایست بر تناقص ها و شکاف ها فائق بیاییم و سیاست هایی منطبق با بهره وری از آن فرصت در پیش بگیریم.

کارشناسان موسسه رحمان در پژوهشی چندجانبه، وضعیت جوانان را در ایران بررسی و ماحصل مطالعات کارشناسی خود را در کتاب حاضر عرضه کرده اند. مفهوم جوانی، الگوهای خانواده و تنهازیستی جوانان، سبک زندگی، اوقات فراغت، حقیقی و مجازی، طولانی شدن دوره آموزش و کسب مهارت و تاثیر آن بر اشتغال، سلامت و انحراف جوانان، و سیاستگذاری در حوزه جوانان جزو محورهای پژوهش است.

کتاب جوان و جوانی در ایران شامل گفتارهایی از تقی آزاد ارمکی، مرضیه ابراهیمی، ابراهیم اخلاصی، محسن بنی جمالی، محمدحسین پناهی، مجید توکلی، علی جنادله، محمدرضا جوادی یگانه، محمد خدایاری فرد، سعید ذکایی، حسین راغفر، جبار رحمانی، حسن طائی، محمد جلال عباسی شوازی، محمد مهدی عسگرپور، هادی علویون، امید علی احمدی، مقصود فراستخواه، عباس کاظمی، شهلا کاظمی پور، محمدتقی کرمی، حمیدرضا مدقق، سید ضیا هاشمی است.

کتاب ” جوان و جوانی در ایران ” با همکاری بنگاه نشر و ترجمه پارسه منتشر شده است.

 

برای تهیه کتاب جوان و جوانی در ایران به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جوان و جوانی در ایران
مقالات مرتبط
اشتراک گذاری