“دولت و تجربه های مدنی در ایران” منتشر شد.

“دولت و تجربه های مدنی در ایران” منتشر شد.

“مشارکت اجتماعی” پیوندی وثیق با توسعه دارد. در جوامعی که فعالیت‌های مردم‌نهاد و بخش خصوصی مجال کمتری می‌یابند، توسعه نیز به تعویق می‌افتد و دولت روز به روز فربه‌تر و فاصله مردم با حاکمیت بیشتر می‌شود. گفتمان جامعه مدنی و حقوق شهروندی از نیمه دهه 1370 در ایران شکل گرفت و پس از آن فراز و فرودهای بسیاری را پشت سر گذاشت. آیین‌نامه‌ها و لوایح مختلفی در این سال‌ها درباره سازمان‌های غیردولتی فراهم شده ولی همچنان به نظم و توسعه موردنظر منتج شده است.

کتاب پیش‌رو حاصلی پژوهشی است که مؤسسه رحمان – به عنوان سازمانی غیردولتی در حوزه پژوهش‌های اجتماعی- از سال 1393 آغاز کرد و طی آن به بررسی نقاط ضعف و مسائل اساسی مرتبط با قوانین و ملزومات نهادهای مدنی پرداخت. این پژوهش با محوریت “آیین نامه تشکل های مردم نهاد- مصوب هیات وزیران (شهریور 1395)” و بر اساس فعالیت نهادهای مدنی در ایران در شاخه‌های محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی، کودکان، زنان و … توسط تیم پژوهشی با مدیریت خانم فاطمه مقدسی تهیه شده است.

مؤسسه رحمان از خانم‌ها فاطمه مقدسی، الهه نوری، مریم آشور، فضه کاشی و آقایان دکتر رضا امیدی، جلال کریمیان و خیام عزیزی‌مهر برای همکاری و همراهی در این پژوهش قدردانی می‌نماید.

??? برای تهیه “دولت و تجربه های مدنی در ایران” اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کتاب دولت و تجربه‌های مدنی در ایران
مقالات مرتبط
اشتراک گذاری