«مظاهرات سلمیه» منتشر شد.

«مظاهرات سلمیه» منتشر شد.

«مظاهرات سلمیه» (اعتراضات آب در خوزستان؛ بررسی موردی یک خیزش) منتشر شد. جدیدترین اثر موسسه رحمان به کوشش سعید مدنی و همکاران نوشته شده است.

در مقدمه کتاب می‌خوانیم:

«خوزستان تابلویی است که نتایج و آثار سیاست های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سال های گذشته را به روشنی نشان می‌دهد. برای کسانی است که در پی شناخت نتایج و پیامدهای توسعه نامتوازن و ناپایدار هستند، خوزستان سرمشقی تام و تمام است. برای آنان که در انبوه مطالعات آینده‌پژوهی به دنبال پیش‌بینی ایران فردا هستند خوزستان آینه‌ای است تمام قد از آنچه پیش روی ماست و نسل‌های پس از ما.»

 

مؤسسه رحمان (رشد، حمایت، اندیشه) مؤسسه‌ای مردم‌نهاد است و برای بهبود و توسعه وضعیت اجتماعی کشور و کاهش آسیب‌های اجتماعی، با رویکردی علمی- فرهنگی و از طریق فعالیت‌های دانش‌محور تلاش می‌کند. «مظاهرات سلمیه» (اعتراضات آب در خوزستان؛ بررسی موردی یک خیزش) در راستای همین هدف موسسه منتشر شده است و امیدواریم تهیه و تدوین این دست از گزارش‌های اجتماعی بتواند تحلیل دقیقی از زمینه‌های بروز اعتراضات اجتماعی ارائه دهد و پیامدهای سیاست‌های کلان اجتماعی را بررسی کرده باشد و با انباشت نظر کارشناسی، نسبت به چهارچوب‌یابی مسائل روز جامعه و ارائه راه‌حل‌های متناسب با آن، گامی هر چند کوچک به جلو برداشته شود.

وقایعی شبیه به اعتراضات آب در خوزستان را‌ پیشتر توسط مطالعات کارشناسی و دانشگاهی پیش‌بینی شده بود و دلسوزان کشور نسبت به آن هشدار داده بودند. مؤسسه رحمان نیز به‌عنوان قسمتی از بدنه کارشناسی و جامعه مدنی کشور، پیش از این نیز در گزارش‌های وضعیت اجتماعی (گزارش اول ۸۸-۱۳۸۰ و گزارش دوم ۹۶-۱۳۸۸) و آتش خاموش؛ نگاهی به اعتراضات آبان ۹۸ تلاش کرد نگاهی به پیامدهای سیاستگذاری‌های اجتماعی داشته باشد و در جهت کاهش نابرابری‌ها و گسیختگی‌های اجتماعی تحلیلی ارائه دهد.

به اطلاع علاقمندان می‌رساند تعداد محدودی از نسخه کاغذی کتاب «مظاهرات سلمیه» (اعتراضات آب در خوزستان؛ بررسی موردی یک خیزش)موجود است. برای تهیه این کتاب با شماره تلفن 66945809 تماس حاصل فرمایید.

 

خواهشمند است با هدف حمایت از فعالیت‌های مطالعاتی مستقل و کمک به توسعه فعالیت‌های مدنی مؤسسه رحمان، برای نسخه چاپی مبلغ 120 هزار تومان به شماره کارت مؤسسه واریز نمایید.

 

 

4 پاسخ

      1. سلام و خسته باشی .لطفا روش درخواست سفارش کتاب چاپی را مشخص کنید . چون در سایت جایی برای سفارش کتاب نیست .ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
اشتراک گذاری