«مظاهرات سلمیه» منتشر شد.

«مظاهرات سلمیه» (اعتراضات آب در خوزستان؛ بررسی موردی یک خیزش) منتشر شد. جدیدترین اثر موسسه رحمان به کوشش سعید مدنی و همکاران نوشته شده است.

در مقدمه کتاب می‌خوانیم:

«خوزستان تابلویی است که نتایج و آثار سیاست های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سال های گذشته را به روشنی نشان می‌دهد. برای کسانی است که در پی شناخت نتایج و پیامدهای توسعه نامتوازن و ناپایدار هستند، خوزستان سرمشقی تام و تمام است. برای آنان که در انبوه مطالعات آینده‌پژوهی به دنبال پیش‌بینی ایران فردا هستند خوزستان آینه‌ای است تمام قد از آنچه پیش روی ماست و نسل‌های پس از ما.»

 

مؤسسه رحمان (رشد، حمایت، اندیشه) مؤسسه‌ای مردم‌نهاد است و برای بهبود و توسعه وضعیت اجتماعی کشور و کاهش آسیب‌های اجتماعی، با رویکردی علمی- فرهنگی و از طریق فعالیت‌های دانش‌محور تلاش می‌کند. «مظاهرات سلمیه» (اعتراضات آب در خوزستان؛ بررسی موردی یک خیزش) در راستای همین هدف موسسه منتشر شده است و امیدواریم تهیه و تدوین این دست از گزارش‌های اجتماعی بتواند تحلیل دقیقی از زمینه‌های بروز اعتراضات اجتماعی ارائه دهد و پیامدهای سیاست‌های کلان اجتماعی را بررسی کرده باشد و با انباشت نظر کارشناسی، نسبت به چهارچوب‌یابی مسائل روز جامعه و ارائه راه‌حل‌های متناسب با آن، گامی هر چند کوچک به جلو برداشته شود.

وقایعی شبیه به اعتراضات آب در خوزستان را‌ پیشتر توسط مطالعات کارشناسی و دانشگاهی پیش‌بینی شده بود و دلسوزان کشور نسبت به آن هشدار داده بودند. مؤسسه رحمان نیز به‌عنوان قسمتی از بدنه کارشناسی و جامعه مدنی کشور، پیش از این نیز در گزارش‌های وضعیت اجتماعی (گزارش اول ۸۸-۱۳۸۰ و گزارش دوم ۹۶-۱۳۸۸) و آتش خاموش؛ نگاهی به اعتراضات آبان ۹۸ تلاش کرد نگاهی به پیامدهای سیاستگذاری‌های اجتماعی داشته باشد و در جهت کاهش نابرابری‌ها و گسیختگی‌های اجتماعی تحلیلی ارائه دهد.

به اطلاع علاقمندان می‌رساند تعداد محدودی از نسخه کاغذی کتاب «مظاهرات سلمیه» (اعتراضات آب در خوزستان؛ بررسی موردی یک خیزش)موجود است. برای تهیه این کتاب با شماره تلفن 66945809 تماس حاصل فرمایید.

 

خواهشمند است با هدف حمایت از فعالیت‌های مطالعاتی مستقل و کمک به توسعه فعالیت‌های مدنی مؤسسه رحمان، برای نسخه چاپی مبلغ 120 هزار تومان به شماره کارت مؤسسه واریز نمایید.

 

 

4 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • درود بر شما
  لطفا امکان تهیه‌ی نسخه دیجیتال را هم فراهم نمایید. سپاس

  پاسخ
  • البیس بیس
   سرکار خانم صارمی
   9 آذر 1401 10:45

   سلام. بله به زودی نسخه الکترونیک منتشر خواهد شد.

   پاسخ
   • سلام و خسته باشی .لطفا روش درخواست سفارش کتاب چاپی را مشخص کنید . چون در سایت جایی برای سفارش کتاب نیست .ممنون

    پاسخ
    • البیس بیس
     سرکار خانم صارمی
     9 بهمن 1401 09:22

     با سلام و احترام
     برای تهیه نسخه چاپی لطفا با این شماره تماس بگیرید.
     02166945809

     پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.